Slider

Jaunimo stovykla„Lituanica“ (Krikštėnų dvare)

Vietų nėra

495 EUR

Lietuva nėra didelė šalis, bet turtinga savo paveldu, kraštovaizdžiais, istorija. Lietuva yra viena iš daugelio šalių, kurios tautiečiai išsibarstę po visą pasaulį. Ir nežiūrint į tai, kad lietuvaičiai gyvena įvairiose šalyse, jie yra vieningi. Juos sieja kalbą, kultūra ir nuolatinis grįžimas prie savo šaknų. Šiuolaikinis interaktyvus pasaulis nuolat skuba, kasdien suteikia vis naujas galimybes, bet… visada yra gera sustoti ir pagalvoti: „Kas aš esu? Iš kur kilę mano protėviai?“. Atsakymas iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas, vis daugiau organizuojam bendruomenių švenčių, linksmybių, kuriose šurmuliuoja senoviniai papročiai, dainos, liaudies šokiai, vakaronės prie laužo.

Fondas „Lituanica“ organizuoja stovyklą būtent Tau, lietuvi. Etnokultūra įsilieja į šiuolaikinį gyvenimą, ir Krikštėnų dvaro aplinka būtent ta vieta, kur grįžta lietuviškos tradicijos ir papročiai. Tavęs laukia daugybė nuostabių dalykų: naujos pažintys su Lietuvos ir kitų kraštų tautiečiais. Atvyk ir atrask Lietuvą savo širdyje iš naujo!

Stovykla skirta Tau, jeigu:

 • Tu nori pažinti savo tautinį paveldą, išmokti senovinių amatų  ir dvaro gyvenimo paslapčių, gaminti pagal mūsų protėvių receptus ir paragauti jų maisto, plėsti savo akiratį, tuomet turi atvažiuoti į Krikštėnų Dvarą ( Krikštėnų k., Pivonijos sen. Ukmergės r.).
 • Tu aktyviai dalyvausi edukacinėse, sportinėse, pramoginėse veiklose.
 • Tau svarbu girdėti lietuviško žodžio skambesį gyvose tarmėse.
 • Tau gera šokti  ir dainuoti bendraminčių būryje.
 • Tu gerbsi stovyklos vadovus, kurie padės Tau ugdytis dorovines ir dvasines vertybes, kritinį mąstymą.
 • Tu manai, kad mūsų naujų žinių bagažas padės keliaujant po pasaulį. 

Mūsų tikslas yra Tavo išskirtinės, pažįstančios savo kultūrines šaknis  bei krašto kultūrą, asmenybės ugdymas. 

Krikštėnų dvaras

Stovyklautojus maitina „Roko virtuvė“, Taujėnų dvaro (Ukmergės raj.) restoranas. Restorano savininkas ir virtuvės šefas dalyvavo „Virtuvės mitų griovėjų“ organizuotame kulinariniame realybės šou internete „NEtrečiokai“ bei tapo nugalėtoju.

Daugiau informacijos www.rokovirtuve.lt

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Į STOVYKLOS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA

 • Gyvenimo stovykloje sąlygos: erdvūs Krikštėnų dvaro kambariai, pritaikyti stovyklos sąlygoms, WC, dušas.
 • Kokybiškas maistas 4 kartus per dieną, atitinkantis geriausius Lietuvos restoranų standartus. 
 • Profesionalių amatininkų edukacinės veiklos dvaro aplinkoje ir išvykstant į dirbtuves: sūrio spaudimas, saldainių gaminimas, duonos kepimas, juostų audimas ir kita, pagal dienos programą,veikla. 
 • Sporto, muzikinis ir renginių  inventorius bei multimedijos priemonės ir ryšys.
 • Įvairiapusė stovyklos programa su sportinėmis, pažintinėmis ir edukacinėmis veiklomis.
 • Konkursai, žaidimai, viktorinos, varžytuvės.
 • Dvaro nuoma su  į ją įeinančia infrastruktūra: sporto ir žaidimų aikštelėmis; paplūdimiu, parku.
 • Prizai, diplomai, stovyklos atributika ir kita.
 • Organizacinės-administracines stovyklos išlaidos, draudimas bei sumokėti valstybiniai mokesčiai (PVM, GPM, Sodros bei kt.)

Detalus stovyklos „Po Lituanicos sparnu“ planas:

Pastaba: Dienotvarkė labai svarbi, kad žinotume maitinimo laiką, nes edukacinės veiklos užtrunka.

09.00 – 09.30 Smagi ryto pradžia su vandens ir saulutės procedūromis, mankšta.

09.30 – 09.45 Savitvarka

09.45 – 10.15 Pusryčiai

10.15 – 11.00 Užsiėmimas pagal programą

11.00 – 14.00 Kūrybinė, pažintinė, sportinė veikla pagal stovyklos programą

14.00 – 15.00 Pietūs

15.00 – 16.00  Laisvalaikis

16.00 – 17.30 Kūrybinė, pažintinė, sportinė veikla pagal stovyklos programą

17.30 – 18.00 Pavakariai

18.00 – 19.00 Programų vertinimas. Veikla. Aptarimas.

19.00 – 20.00 Repeticijų laikas

20.00 – 21.00 Vakarienė

21.00 – 22.30 Vakaro renginys pagal programą

22.30 – 23.00 Prausimasis, pasiruošimas poilsiui

23.00 – 09.00 Laikas poilsiui, miegas.

1 DIENA: „Ar Tau svarbi sava kalba ir kultūra?” – stovyklautojų atvykimas ir apgyvendinimas stovykloje. Susipažindinimas su Krikštėnų dvaru ir jį supančia jaukia aplinka. Iškilmingas stovyklos atidarymas. Svečiuose fondo „Lituanica” vadovai ir svečiai. Kūrybinių, sportinių, pažintinių veiklų pristatymas. Vakaro renginys, skirtas Dariaus ir Girėno žygdarbiui atminti.

2 DIENA:Aukštaiti, būk pasveikintas šią dieną!“ – stovyklautojai susipažįsta su Aukštaitijos regionu, organizuojamos veiklos. Degustuoja aukštaitišką maistą. Žaidžia žaidimus, šoka ir dainuoja dainas, skirtas pažinti šį regioną. Edukacija – duonutės kepimas. Vakaro renginys apibendrina dienos veiklas ir scenoje stovyklautojų komandų meniniai pasirodymai.

3 DIENA: „Atrandame talentingąją Dzūkiją!“ – stovyklautojai ieško Dzūkų lobio, dalyvauja talentų konkurse. Su virtuvės šefu Roku spaudžia sūrį. Edukacija – tautinės simbolikos pažinimas. Svečių iš Dzūkijos regiono priėmimas. Turiningų veiklų apibendrinimas, vakaronė prie laužo.

4 DIENA: „Žemaiti, išmoksime tavos tvirtybės!“ Neakivaizdinė kelionė po Žemaitijos dvarus. Stovyklautojai išgirs pasakojimų apie žymius žmones, kilusius iš Žemaitijos, literatūrinio, meninio, istorinio paveldo. Organizuojamos dailės edukacinėje veiklos, kūrybiniai užsiėmimai. Duosime garo renginyje, skirtame Žemaitijos regionui.

5 DIENA: „Suvalkija, lankau tave!“ – diena, skirta Suvalkijai. Lietuviško tautinio kostiumo pažinimas. Amatų dirbtuvės ir mugė po atviru dangumi. Diskusija apie taupumą. Vakare stovyklos uždarymo renginys su svečiais iš miuzikloLituanica.

6 DIENA: „Buriu draugus mylėti savo kraštą“ – refleksija, atsisveikinimas. Vėliavos nuleidimas. Vadovų veikla grupėse kartu su stovyklautojais. Atsisveikinimas.

Stovykloje vykdomos veiklos ir edukacinės programos, skirtos lietuvybei puoselėti. Organizuojamos veiklos, kuriose vaikai aktyviai dalyvaudami išmoks etnografinių regionų šokių, dainų, kulinarijos paveldo paslapčių. O dalyvaudami amatų pažinimo programose, į namus parsiveš ir naujų žinių bei įgūdžių. Organizuojamos  sportinės veiklose skatins stovyklautojus ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius. Vakarais vyks renginiai, po renginių – dienos aptarimai.

Papildoma informacija

 • Stovyklavietės vieta – Krikštėnų Dvaras, Krikštėnų k., Pivonijos sen. Ukmergės raj. 
 • Stovyklos pamainų laikas prasideda nuo 13 val iki 16 val.
 • Stovyklos pamainų pabaiga ir išvykimas (pusryčiavus) prasideda nuo 10 val iki 12 val.
 • Stovyklautojų skaičius pamainoje -36 vaikai ir jaunuoliai.
 • Stovyklautojų amžius – 9-17 m.

KONTAKTAI

El. paštas: info@lituanica.eu.lt

Tel.: +370 687 71292; +370 600 22499

Nuostabūs momentai praleisti neapsakomai gražioje gamtoje su kitais bendraminčiais laukia Jūsų!