Miuziklas “Lituanica”

Muzikle „Lituanica“ vardas naudojamas pagal licencinę sutartį su VšĮ Fondas „Lituanica“.

XXI amžiaus miuziklą „Lituanica“  apie Lietuvos aviacijos didvyrius Steponą Darių ir Stasį Girėną stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos“ skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimo akimirkas. Lakūnai ne tik apdovanoti Vyčio kryžiaus V laipsnio ir kitais ordinais, bet ir  įamžinti daugybėje paminklų, paveikslų, dainų, gatvių, netgi vietovių.  Miuzikle „Lituanica“ vardas naudojamas pagal licencinę sutartį su VšĮ Fondas „Lituanica“.

XXI amžiaus Darius ir Girėnas

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „Lituanica“ stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos, Latvijos bei Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos“ skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes. 

Šioje istorijoje ne mažiau už istorinius faktus visada svarbi buvo jausminė, draminė žmonių likimų linija, kuri neabejotinai palies žiūrovų širdis. Todėl į ją nukreiptas didžiausias miuziklo kūrybinės trupės dėmesys. Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą tiek atskirų žmonių, tiek visos tautos gyvenime. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai ir aviacijos entuziastai.

Daugiau informacijos…